[Tokio, Taitōo, Ueno]


[Tokio, Shibuya, Harajuku]


This night I have experienced my first earthquake or rather earth-sway. It started at the sea with magnitude 7 but came down to 2-4 when spreading on the islands. Nothing big, not even big enough to get any more coverage than a short note in a newspaper. I felt like I was on a train but the thought that it's not a train but the whole neighbourhood that is swyaing made me feel somehow awkward. The pictures have nothing to do with earthquakes - just something nice for everyone after reading my scary story. ;)

Dzisiaj w nocy przeżyłam swoje pierwsze trzęsienie ziemi. Właściwie to kołysanie. Takie małe, że nawet w gazecie napisali o nim tylko krótką notkę, że było słabe, że zaczęło się z siłą 7 stopni na morzu, ale na wyspach rozeszło się z siłą od 2 do 4 stopni w skali Richtera. Jeden pan złamał sobie nos, bo spadła na niego akrylowa płyta, inny pan stłukł ramię o meble, kiedy się przestraszył i w popłochu wstał z łóżka, a ja stałam w otwartych drzwiach swojego pokoju oparta o framugę i zastanawiałam się, czy to się nasili, dlaczego nikt poza mną nie wychodzi i kiedy to się wreszcie skończy, bo już prawie druga, a ja muszę rano wstać. Trwało to może z 5 minut, wrażenie takie, jakbym stała na korytarzu pociągu pospiesznego, bo w przedziałach nie ma już miejsc. W sumie nic strasznego, ale jednak świadomość tego, że kiwam się nie w pociągu, tylko w całej okolicy, była trochę niepokojąca. Stałam tak z jedną nogą na korytarzu, słuchałam jak cały budynek trzeszczy i doszłam do wniosku, że gdybym poszła spać przed północą, to bym się pewnie nawet nie obudziła, tak jak moje koleżanki. A dzisiaj przez cały dzień wydaje mi się, że ziemia się kołysze. Piszą w notatce, że w ciągu kilku najbliższych dni pojawią się jeszcze wstrząsy o sile 2-3 stopni, więc może mi się nie wydaje? A te chłopaki w rozchełstanych haori oraz dziewczęta z gołymi udami to tak dla relaksu po jakże wstrząsającej lekturze. ^_^v Jakoś tak sie złożyło, że nie mam zdjęcia trzęsienia ziemi, a nawet gdybym miała okazję zrobić, to nie wiedziałabym, jak to ująć.

Notice: Japanese characters in the comment's content are not displayed correctly.

***


Uwaga! Znaki japońskie w treści komentarza nie wyświetlają sie poprawnie.

Name:

Komentarze:

09.05.2008, 16:02 :: 124.32.233.138
tokio
Nazgee, nie wiedziałam, że Ci się podobają gładkie klaty i szerokie skórzane pasy w jeansach... ;)

Boi, wyobraziłam sobie Ciebie z tą torbą w tramwaju. Kieszonkowiec wyjmuje Ci komórkę, patrzy, że fajny model, dużo za nią dostanie i wtedy zauważa napis na tejże torbie: "Podoba Ci się tu?" Myśli sobie: No ba! "To powiedz o tym znajomym!" No przecież! Jakbyśmy go z chłopakami skroili, to się pewnie jeszcze ipod trafi! ;) Ale jasne, wyślę! ^_^v

09.05.2008, 03:13 :: 85.221.177.217
boi
Wklejki na koniec postów RZĄDZĄ!!!
Prześlij mi je proszę w zacnej rozdzielczości, to zrobię z nich sobie torbę ("-w-")

08.05.2008, 21:06 :: 83.4.58.100
nazgee
wreszcie ładne zdjęcia ;]

ziemia jest po to, żeby było stabilnie- zupełnie nie rozumiem, po co japończykom te trzęsienia?