[characters from "rozen maiden" by sennin]


So today during the lecture there was a girl sitting one row in front of me. I peeked at her notes, because I saw some very nice sketches of manga characters and I was so impressed by their quality that I had to take pictures, which you can see above. They're from the animation called "Rozen Maiden".

Siedziałam sobie dzisiaj na wykładzie z historii sztuki i zauważyłam, że dziewczę przede mną ma na notatkach jakąś mangową postać narysowaną, jak dla mnie, całkiem profesjonalnie. Przypomniałam sobie, jak w czasach mojego własnego zainteresowania mangą ludzie wysyłali do magazynu "Kawaii" swoje dzieła, sama nawet raz wysłałam Vegetę z Dragon Ball'a na konkurs świąteczny. Potem nawet ktoś wydał jakiś komiks, a Waneko wydało podręcznik do rysowania mangi. I nie wiem, jak to wygląda teraz, ale te 10, 7 lat temu wychodziło to Polakom raczej koślawo. I nie wiem, jakie wrażenie robią na dzisiejszych znawcach mangi te szkice, ale mnie ich jakość w połączeniu z szybkością i łatwością wykonania tak zdziwiły, że po prostu musiałam zrobić im zdjęcia. No i do tego jeszcze fakt, że to Japonka i że to jej rysunki na notatkach - taki kawałek najbardziej zwyczajnego japońskiego życia. To postacie z anime Rozen Maiden (tutaj fragment pierwszego odcinka z angielskimi napisami). Ktoś zna?

Notice: Japanese characters in the comment's content are not displayed correctly.

***


Uwaga! Znaki japońskie w treści komentarza nie wyświetlają sie poprawnie.

Name:

Komentarze:

26.12.2012, 00:02 :: 109.75.165.46
BCqYWIcnKRkQJCZMyHR
Kolęda jak kolęda słowa się zgadzają no może trochę meyoklda nieco zmieniona, ale wyobraźcie sobie kapłana zapodającego w tej rytmice dla wiernych Jak bardzo jesteśmy tradycjonalistami, dokładnie ta sama treść, wystarczy zmienić melodykę . Podobne wrażenia odczuwaliśmy po interpretacji E Gf3rniak naszego hymnu narodowego, mało to jeszcze przez taką zmianę nie wygraliśmy mistrzostw w Korei Dziękujemy bardzo , a nawet okrutnie bardzo za życzenia i pierwszy wpis . Zapraszamy do następnych tip topf3w

23.05.2008, 01:21 :: 124.32.233.138
tokio
Eee? Nie ma już? A co się z nimi stało? Nie ma już Waneko?

22.05.2008, 22:26 :: 89.229.8.224
justis
szkoda,że już nie ma takich polskich przewodników jak rysować mangę.

22.05.2008, 10:25 :: 124.32.233.138
tokio
Eee, jednak nie dzisiaj. Potrzebuję więcej zdjęć twarzy. W swoich obietnicach, że napiszę, powinnam przestać podawać konkretne terminy. ;)

22.05.2008, 07:00 :: 124.32.233.138
tokio
No, za dużo. Przeczytałam to dzisiaj i zastanawiałam się, o czym to w ogóle jest. Takie rzeczy to ja sobie mogę pisać do jakiegoś "Mojego Drogiego Pamiętniczka", a nie na blogu o Japonii. Po usunięciu informacji nieistotnych wpis stał sie lżejszy o dwa ekrany w mojej rozdzielczości. ;)

Ja też w Polsce byłam przekonana, że nie mam z tym problemu, kiedy wszystkich swoich nauczycieli poznawałam za pierwszym razem. Jakaż byłam naiwna... Tutaj mnie i kilka moich europejskich koleżanek też większość pamięta od razu. ;) Napiszę o tym dzisiaj składnie i logicznie. :)

21.05.2008, 20:11 :: 85.202.48.112
kaila
no niezle, zdjecie, list, manga...pewnie za duzo podniety bylo w calym tym zdarzeniu i spontanicznosci dlatego zapomnialas sie przedstawic ;]. no a z rozpoznawaniem japonczykow czy ogolniej skosnookich...moja znajomosc azjatow narazie ogranicza sie do jednej osoby. widze juz ja od 3 miesiecy na zajeciach i dalej nie moge sie na niego napatrzec..."jak on wysoki, jakie on ma fajne czarne wlosy [a ja tu musze je farbowac ;p], jaki on skosny, jak on zolty". i jak ich sie w ogole rozpoznaje? ;ppp dla mnie Hiroshi pewnie tez zniknalby w tlumie ;>