[Pref. Ishikawa, Kanazawa, Morze Japońskie | The Sea Of Japan]


[Tokio, Minato, Odaiba, Zatoka Tokijska | Tokyo Bay]


In Poland the sea is a tourist attraction, so when we go to the seaside, we get excited, collect shells, lay on the beach and feel special. But here the sea is everywhere and people are rather used to it. At least they were really surprised to see me hunting for pretty shells. ;)

U nas morze jest w jednym miejscu i dla większości stanowi atrakcję turystyczną. Kto będąc nad morzem nie zbierał muszelek? Tutaj natomiast morze jest wszędzie i tak wszystkim spowszedniało jak nam rzeki. Są miejsca, w których morze się tylko podziwia, ale wzdłuż większej części linii brzegowej po prostu się je używa, a więc i zaśmieca. Podejrzewam jednak, że piasek jest ciemny nie tylko dlatego, że jest brudny, ale też po prostu ma inny kolor niż np. piasek nadbałtycki (np. na Okinawie też jest jasny), a do tego plaże są bez przerwy wilgotne, ponieważ między kolejnymi przypływami wysycha tylko cienka warstwa piasku. Pamiętam, że jak byłam 12 lat temu w Anglii, to plaże w miasteczku Torquay były wręcz zamulone po przypływie. No i do tego pełno glonów, ryb i śmieci przyniesionych z morza. Myślę, że to wszystko składa się na taki wygląd tych plaż.

Na zdjęciach plaża na tzw. prowincji - okolica mnie zanieczyszczona przez przemysł i miasto, ale za to pełna śmieci z Korei. Ja zbieram muszelki, a tata z rodziny, u której mieszkałam ustawia w komórce aparat, żeby zrobić mi zdjęcie, bo to takie śmieszne, że ktoś chce to zbierać. ;) No i morze w Tokio, które plaż nie posiada.

Notice: Japanese characters in the comment's content are not displayed correctly.

***


Uwaga! Znaki japońskie w treści komentarza nie wyświetlają sie poprawnie.

Name:

Komentarze:

01.06.2008, 19:17 :: 124.32.233.138
tokio
aaalaaaa! :D :*:*
piękna, ale nie macie tego wielkomiejskiego zgiełku, ha! ;)

01.06.2008, 12:49 :: 133.13.242.156
ala
ta moja okinawa to jednak piekna jest :D

27.05.2008, 16:28 :: 212.33.94.95
kaila
no tak...morze jest u nich wszedzie... ;]a ja mam za to blisko do mazur hyhyh ;]